Medaile Pro
stříbrné a zlaté mince a medaile medaile s tituly MUDr. JUDr. Ing. Mgr. Bc. a Maturant

 

mince a mediale

Nejčastější otázky

Tisk PDF

Jak zjistím jakou cenu má mince nebo medaile, kterou vlastním?

Základní představu o ceně mince nebo medaile můžete zjistit v odpovídajícím katalogu. Tyto ceny ale berte pouze jako orientační. Poradí vám rovněž v obchodech s numizmatickým zbožím. Velmi dobrým vodítkem jsou ceny dosažené v různých aukcích, včetně těch internetových (např. Aukro). Pokud nás s dotazem na cenu konkrétní pamětní mince nebo medaile oslovíte e-mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , rádi vám odpovíme.

Jaký je rozdíl mezi mincí a medailí?

V České republice může vydávat mince pouze Česká národní banka, a to mince oběžné v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a mince pamětní, které jsou raženy z drahých kovů. Mince na sobě nesou náze vstátu a nominální hodnotu. Oproti tomu medaile může vydávat kdokoliv. Medaile by ale neměly být zaměnitelné s mincemi. Mohou být raženy z různých obecných nebo drahých kovů. Pokud jsou medaile raženy z drahých kovů, musí být označeny puncem.

Je vhodné sbírat titulární medaile?

Medaile s akademickými tituly, tzv. titulární medaile, jsou koncipvány především jaké dárkový předmět, který se ideálně hodí jako dárek k promoci. Díky možnosti doplnění konkrétní medaile individualizovaným certifikátem lze titulární medaile použít jako dárek i k mnoha jiným příležitostem. Dosavadní zkušenost ukazuje, že medaile s akademickým titulem byly věnovány jako dárek k narozeninám, dárek k Vánocům, k výročí svatby, k výročí promoce, kolegovi k jeho odchodu ze zaměstnání, ale například i jako pozornost ošetřujícímu lékaři (medaile s titulem MUDr.). Titulární medaile tvoří tématicky uzavřenou skupinu medailí s jednotnými parametry. Přestože tyto medaile nebyly primárně vydány pro sběratele, nabízí se zde možnost vytvořit si ucelenou sbírku medailí, na které se autorsky podílela pestrá škála současných medailérů.

Z jakého materiálu jsou medaile raženy?

Titulární medaile jsou v současné době raženy v jednotné velikosti (průměr a hmotnost) a ze stejného materiálu. Tím je stříbro v ryzosti 999/1000. Jedná se tedy o téměř ryzí stříbro, pouze maximálně jeden díl z tisíce je jiný materiál, než stříbro.

Mají medaile punc?

Ano, medaile naší společnosti jsou opatřeny puncem, který garantuje kvalitu použitého stříbra.

Co všechno je součástí objednávky?

Součástí objednávky je vlastní medaile v průhledné kapsli vložená do modré plastové etuje. Přiložen je rovněž certifikát, na kterém jsou uvedeny základní údaje dané medaile.

Co dalšího si mohu objednat?

V současné době dolaďujeme cenové kalkulace k možnosti objednání nadstandardní dřevěné etuje a rovněž zvažujeme možnost prodeje certifikátu k dané medaili s doplněným jménem konkrétní osoby.

Z jakého materiálu je dřevěná etuje?

Jedná se o buk masiv.


Kdy dostanu daňový doklad?

Daňový doklad je součástí zásilky, kterou objednavatel obdrží. Při osobním předání bude daňový doklad předán spolu s medailí.

Jak je hrazeno poštovné a balné?

Zásilky zasíláme prostřednictvím České pošty a ceník se odvíjí od platného tarifu České pošty. K tomu přičítáme náklady na obalový a další materilál. V současné době účtujeme poštovné a balné ve výši 120 Kč.

Mohu si medaile odebrat osobně?

Ano, osobní převzetí je možné, ale pouze v Praze.
Požadavek na osobní předání medaile je třeba uvést do poznámky v závěrečné fázi objednávání medaile přes internetový obchod. Též je možné si osobní předání v Praze ověřit před vyplněním objednávkového formuláře telefonicky nebo mailem.

Co mám dělat, když je pro mne vyplnění objednávky příliš složité?

V tom případě nám napište, co od nás potřebujete a pošlete nám to mailem. Spojíme se s Vámi a na dalším postupu se domluvíme.
Další možností je domluvit se na objednávce telefonicky. Kontaktní telefon je uveden v záložce „Kontakty".