Medaile Pro
stříbrné a zlaté mince a medaile medaile s tituly MUDr. JUDr. Ing. Mgr. Bc. a Maturant

 

mince a mediale

Medaile Pro - internetový obchod

Naše medaile s akademickými tituly - ideální dárek k promoci!!!

Vítáme Vás na stránkách společnosti Medaile Pro s.r.o. Jsme rádi, že jste k nám zavítali. Pokud jste na našich stránkách poprvé a chcete vědět, kdo jsme, zvolte nabídku O nás. Pro opakované návštěvníky jsou připraveny níže uvedené stručné aktuality. Pokud se nás chcete na něco zeptat nebo něco důležitého sdělit, můžete nám snadno poslat e-mailovou zprávu, když si vyberete nabídku Kontakty.

Výsledek soutěže na pamětní stříbrnou minci Rudolf II.

Tisk PDF
2.12.2010  Česká národní banka zvěřejnila výsledek soutěže na pamětní stříbrnou minci, kterou vydá v roce 2012 k příležitosti 400. výročí úmrtí císaře a krále Rudolfa II. Podobně jako ostatní pamětní stříbrné a zlaté mince vydávané ČNB si i tuto minci můžete objednat u naší společnosti. Vyobrazení vítězného návrhu s komentářem k této soutěži si můžete prohlédnout na adrese http://www.cnb.cz/cs/platidla/numismatika/plan_emise_2011-2015/psm_200/rudolf_realizace.html
 

Cena zlata, cena stříbra a jejich dopad na pamětní mince?

Tisk PDF

12.11.2010  Ceny zlata a stříbra rostou a dosahují hodnot, o kterých se nám před pár lety ani nesnilo. Vzhledem k tomu, že Česká národní banka každé dva měsíce upravuje prodejní ceny pamětních mincí podle vývoje cen drahých kovů, dotýká se nárůst ceny zlata a stříbra sběratelů nově vydávaných pamětních mincí. Stačí srovnat původní prodejní cenu první zlaté mince Papírna ve Velkých Losinách ze sady technických památek, která byla vydána v roce 2006 a prodáváná za zhruba 4.500,- Kč s cenou poslední mince této sady Důl Michal v Ostravě, která se letos prodávala téměř za 8.000,- Kč. Stříbrné mince se rovněž prodávají nyní dráže, ale zde se ceny zvedly o desetikoruny. Od příštího roku začne ČNB vydávat zlaté mince s dvojnásobným obsahem zlata, takže každý pohyb ceny kovu se do prodejní ceny těchto mincí bude promítat výrazněji. Naštěstí nejen nárůst hodnoty zlata, ale i pokles. Pokud se nesníží aktuální ceny stříbra, čeká nás další zdražení stříbrných pamětních mincí, protože od posledního vyhlášení cen pamětních mincí platných pro listopad a prosinec stoupla cena stříbra cca o 3,- Kč za gram. V této souvislosti se zvědavostí a napětím očekáváme informaci ČNB o ceně nově vydávané stříbrné pamětní mince v nominální hodnotě 500 Kč. Jakmile se dozvíme něco nového ohledně cen zlata a stříbra, nebo cen zlatých a stříbrných pamětních mincí, budeme vás infomovat na těchto stránkách.

 
Více článků...
Strana 5 z 10