Medaile Pro
stříbrné a zlaté mince a medaile medaile s tituly MUDr. JUDr. Ing. Mgr. Bc. a Maturant

 

mince a mediale

Medaile Pro - internetový obchod

Naše medaile s akademickými tituly - ideální dárek k promoci!!!

Vítáme Vás na stránkách společnosti Medaile Pro s.r.o. Jsme rádi, že jste k nám zavítali. Pokud jste na našich stránkách poprvé a chcete vědět, kdo jsme, zvolte nabídku O nás. Pro opakované návštěvníky jsou připraveny níže uvedené stručné aktuality. Pokud se nás chcete na něco zeptat nebo něco důležitého sdělit, můžete nám snadno poslat e-mailovou zprávu, když si vyberete nabídku Kontakty.

Cena zlata a stříbra

Tisk PDF
4.3.2011  Na interneru a v novinách se opět můžeme dočíst, že cena zlata a stříbra je na historických maximech. Ano, tyto drahé kovy jsou opravdu drahé. Skutečnost je ale taková, že cena zlata je na maximu pouze v dolarovém vyjádření. V korunách se cena zlata v těchto dnech pohybuje okolo 800 Kč/g, a to je oproti maximální ceně 870 Kč/g z června 2010 o 9 % níž!!! Takže interpretujme přesně zprávy, které získáváme... U stříbra je ale vývoj ceny opravdu dramatický. Až do konce roku 2009 nepřekročila hodnota jednoho gramu stříbra částku 11 Kč. V roce 2010 se však utrhla ze řetězu a stoupla nad 18 Kč/g! Po určité korekci, která proběhla v lednu letošního roku, cena stříbra strmě roste k novým maximům a nyní se pohybuje nad 19 Kč/g. Tento vývoj se samozřejmě velmi dotýká fungování naší společnosti. Vzhledem k tomu, že námi vydávané medaile s akademickými tituly obsahují 42 gramů ryzího stříbra, a tyto medaile průběžně dorážíme, zdražení gramu stříbra o 2 Kč představuje zdražení medaile o cca 100 Kč (2 x 42 + 20 % DPH). Toto konstatování prosím berte jako vysvětlení a odpověď na dotazy některých z vás, kteří jste se ptali po důvodu cenové úpravy našich medailí. Změnu cen ostatně můžete sledovat i u medilí vydávaných jinými emitenty a rovněž u pamětních mincí vydávaných ČNB. Případné komentáře nebo dotazy k výše uvedenému nám můžete psát na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
 

ČNB oznámila nové ceny mincí

Tisk PDF

22.2.2011  ČNB vyhlásila vlastní prodejní ceny stříbrných a zlatých pamětních mincí, které jsou platné pro období březen a duben 2011. Ceny stříbrných mincí se oproti předchozímu období neměnily, ceny zlatých mincí výrazně klesly. Snížení ceny zlatých mincí je pro zájemce o tyto mince celkem nepodstatné, protože první zlatá mince Most v Písku bude vydána až v květnu a ceny pro květen a červen ČNB oznámí až koncem dubna. Co však do té doby udělá cena zlata na světovém trhu, to je ve hvězdách. Ceny zlata v souvislosti se situací v Libyi v posledních dnech opět roste... Vyhlášené ceny se tak týkají stříbrné mince Zahájení výuky na Pražské konzervatoři (datum emise 30.3.2011) a První dálkový let Jana Kašpara (datum emise 27.4.2011).

 
Strana 2 z 10